۱۴۰۳ يکشنبه ۲۷ خرداد
A+
A-
یاد یاران
قسمتی از وصیت نامه شهید محمد مهدی کریمی

بعد از اعتراف به وحدانیت خداوند بزرگ، شهادت می دهم که محمد رسول خدا فرستاده اوست و امامان، جانشینان پیغمبر خدا هستند. چند مورد را یادآور می شوم:
1- مادرم، همان طور که تا به حال انقلابی بوده اید راهتان را ادامه بدهید و می دانم که از دنیا خیری ندیدی و زحمت زیادی را متحمل گشتی. متکی به خدا باش و از انقلاب و امام طرفداری کن.
2- برادران عزیزم، ادامه دهنده راه شهدا باشید و از اسلام عزیز حمایت کنید؛ مبادا خدایی نکرده فریب دنیا، شما را از راه اصلی که همان راه امامان و امت شهید پرور ایران است غافل کند و سعی کنید از فرزندانتان غافل نشوید و به تربیت اسلامی آنان کوشا باشید.
3- خواهران عزیزم، تا جایی که اسلام عزیز دستور داده در رابطه با اخلاق اسلامی و حجاب، رعایت کنید و از سرور زنان جهان، فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) سر مشق بگیرید و کمتر به تجملات بپردازید و بدانید زندگی ساده، بسی راحت تر است.
4- همسرم، شما رسالت زینب را بر دوش دارید و وارث خون شهدا هستید. چشم مردم به شما دوخته و رفتار تو نمایانگر وقار توست و حجاب تو شمشیری است بر پیکر استعمار و منافقین و دشمنان اسلام. زینب وار بر تربیت فرزندانم کوشا باش که چراغ این ملت باید همیشه نورافشان باشد. فرزندانم، پرچم پدر را به دست بگیرید و از اسلام حمایت کنید و ادامه دهنده ی خون شهدا باشید.
5- دوستان عزیزم، اسلام عزیز چشم بر همت و غیرت شما دوخته، انقلاب نموده اید باید به آخر برسانید و بی تفاوت نباشید. نماز جمعه ها را پر کنید و نماز جماعت در مسجد برپا کنید.
اگر بد کردم و نتوانستم انجام وظیفه کنم شماها به خوبی خود مرا ببخشید تا خدا از من راضی باشد.
 
 
قسمتی از وصیت نامه شهید سهراب کیا

ولاتحسن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
گمان مبرید آنان که در راه حق شهید شده اند مرده اند؛ بلکه آنها زندگانی هستند نزد پروردگارشان و به انعامات و ..
از شما مردم محترم به عنوان یک فرزند حقیر و به عنوان یک برادر کوچکتر و هم شهری، عاجزانه خواهش می کنم تمام افرادی که به طریقی از یکدیگر ناراحت هستند و خدای ناکرده قهر می باشد صورت هم دیگر را ببوسند و همه با هم آشتی کنند. آن کینه ای که از برادران دینی خود در دل دارند به خاطر خدا و محمد (ص) و اهل بیتش و به خاطر رضایت شهیدانتان از وجود خود پاک کنید و به جای آن نهال دوستی، برادری، برابری، انسانیت و مسئولیت مسلمان بودن را بنشانید و بعد از این، باهم در همه امور مشورت کنید و به اتفاق هم کارهای مشکل را سهل گردانید.
شما خانواده عزیزم نیز خدمتگزار این مردم باوفا باشید؛ هیچگاه به آنان پشت نکنید و اگر خطری متوجه آنها شد شما تا آخرین قطره خون خود، از آنها دفاع کنید.
در پایان همه شما را به خدای بزرگ می سپارم و انشاالله رستگار خواهید شد.
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1401/12/13
تعداد بازدید:
5621
Powered by DorsaPortal