۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
A+
A-
اجرای خط انتقال آب به فردیس آغاز شد

اجرای بخشی از خط انتقال آب شرب به فردیس برای تکمیل خط انتقال 10 هزار متری آغاز شد.

مهندس غلامرضا رضایی فرمدیرعامل شرکت آبفای شهری استان البرزدرمراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی بخشی از این خط انتقال ،گفت: تامین آب شرب منطقه فردیس از سفره های زیرزمینی وچاههای عمیق تامین می شودکه متاسفانه بخاطر برداشت های بی رویه ونیز رشد بالای جمعیت فردیس ونیازهای آبی روز افزون سطح این سفره ها بسیار کاهش یافته وتعدادی از چاهها نیز با کاهش آبدهی مواجه شده اند بنابراین بمنظور تقویت وتعادل بخشی به شبکه آب فردیس از منابع آب مناطق بالادست فردیس وآبهای سطحی وسفره های زیرزمینی بهره برداری شده وبه فردیس منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: بهمین منظور نیاز به اجرای 10 هزار مترلوله گذاری با قطر 900 میلی متر است که 5600 متر آن قبلاً اجرا شده وهم اکنون نیز اجرای 1100 متر دیگر با لوله های فولادی با هزینه 35 میلیارد ریال طی 60 روز کاری آغاز می شود.

مدیرعامل آبفای البرز جمعیت زیرپوشش این خط انتقال را 142 هزار نفر ومناطق زیرپوشش آن را شهرک وحدت،رزکان،منظریه،شهرک بنفشه وسرحد آباد ذکر کرد وگفت: با اتمام این خط حداقل 370 لیتر درثانیه آب شرب به فردیس منتقل می شود که معادل کارکرد 20 حلقه چاه است ،درحالیکه درحال حاضر از 60 حلقه چاه درفردیس برای تامین وتوزیع آب شرب بهره برداری می شود.

مهندس رضایی فر درپایان همچنین از ساخت مخزن 5000 متر مکعبی درمنطقه ی شهرک قائم برای ایجاد فشار وذخیره ی مناسب برای این پروژه انتقال خبرداد که درصورت آماده شدن وواگذاری زمین از سوی منابع طبیعی به آبفا عملیات ساخت آن نیز آغاز خواهد شد.

خاطرنشان می شود دراین مراسم آقای اینانلو فرماندار شهرستان فردیس و آقای دکتر یعقوبی رئیس شورای شهر فردیس وآقای اسکندری شهردار منطقه 10 نیز حضور داشتند.

تاریخ:
1398/04/25
تعداد بازدید:
420
منبع:
روابط عمومی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal