۱۴۰۰ چهارشنبه ۵ آبان
A+
A-
نسبت به قبل از انقلاب
خدمات حوزه ی آب و فاضلاب در البرز در 40 سال اخیر جهشی چشمگیر داشته است

سطح و میزان خدمات آبفای البرز در چهل سال گذشته نسبت به قبل از انقلاب جهشی چشمگیر را نشان می دهد. مهندس غلامرضا رضایی فر مدیر عامل شرکت آبفای شهری البرز در گفت و گو با صدای سیمای البرز اظهار داشت: اگر از نظر میزان خدمات مقایسه کنیم، میزان ارایه خدمات نسبت به اوایل انقلاب تفاوت و جهشی چشمگیر را نشان می دهد و خرسندیم که این شرکت محصول انقلاب است و خدمات خود را در سطحی بسیار بالا و مفید به شهروندان ارایه می کند.

وی افزود: شرکت های آبفای شهری محصول انقلاب هستند و از سال 1369 با تصویب قانون درمجلس ، این شرکتها پا به عرصه فعالیت گذاشتند. شرکت آبفای البرز هم از سال 1371 با عنوان غرب استان تهران و با تاسیس استان البرز در سال 89 با عنوان آبفای شهری استان البرز فعالیتش را آغاز کرد و هم اکنون بیش از 25 سال از عمر آن می گذارد.

مهندس رضایی فر تصریح کرد: در حالی که ابتدای انقلاب 3000 خانوار زیر پوشش آبرسانی بودند، هم اکنون به یک میلیون و 80 هزار خانوار افزایش یافته اند. بطوریکه 99 درصد از جمعیت شهری زیر پوشش خدمات این شرکت هستند.

همچنین 800 هزار نفر زیر پوشش شبکه دفع بهداشتی فاضلاب قرار گرفته اند در حالیکه قبل از انقلاب اصلا شبکه ی فاضلاب وجود نداشته است.

وی در ادامه به آمار مقایسه ای سایر دستاوردهای 40 ساله انقلاب و حوزه ی تاسیسات آبفا اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب یک تصفیه خانه آب با ظرفیت 85 لیتر در ثانیه در کرج وجود داشت و در هر حال حاضر سه تصفیه خانه با ظرفیت 2000 لیتر در ثانیه در مدار است. قبل از انقلاب سه مخزن ذخیره آب با مجموع ظرفیت 12 هزار و 500 مترمکعب و در حال حاضر 89 مخزن با مجموع ظرفیت 424 هزار مترمکعب، پیش از این یک ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 85 لیتر در ثانیه و در حال حاضر 34 ایستگاه با مجموع ظرفیت 5555 لیتر در ثانیه در مدار بهره برداری است.

تاریخ:
1397/10/30
تعداد بازدید:
469
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal